Podczas tej edycji zgłosiliście Państwo rekordową liczbę zdjęć w historii konkursu – prawie sześćdziesiąt prac!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i głosującym za duże zaangażowanie! Cieszy nas także jakość nadesłanych prac oraz wrażliwe oko wykonawców. Nadesłane zdjęcia były bardzo różnorodne i idealnie pasowały do tematyki naszego konkursu.  Przedstawiały odkrywanie piękna najbliższego otoczenia i cieszenia się chwilą podczas lokalnych, rodzinnych wycieczek, ale także dalekie wyprawy w nieznane. Jury miało ciężki wybór: nadesłaliście Państwo piękne polskie krajobrazy, nastrojowe, śródziemnomorskie pejzaże morza, gór czy egzotyczne widoki.

Katarzyna Harasimiuk
1
miejsce
Katarzyna
Harasimiuk
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

Zwyciężyło zdjęcie Pani Katarzyny Harasimiuk. Fotografia nadesłana przez Panią Katarzynę ujęła jury swoją prostotą i naturalnością. Wiejski domek harmonijnie wpisujący się w dzikie otoczenie podbił serca jury sielską atmosferą. Zdjęcie zostało zrobione podczas wędrówki po Islandii w okolicach miejscowości Ísafjörđur i jak wspomina sama autorka: Samotna chatka stanowiła wyjątkowy widok na tle naturalnej, islandzkiej przestrzeni. Po kilku dniach pochmurnej, deszczowej pogody, zaświeciło piękne słońce - krajobraz był krystalicznie czysty, a powietrze niezwykle orzeźwiające.”

W okolicach miejscowości Ísafjörđur w Islandii

Samotna chatka stanowiła wyjątkowy widok na tle naturalnej, islandzkiej przestrzeni. Po kilku dniach pochmurnej, deszczowej pogody, zaświeciło piękne słońce - krajobraz był krystalicznie czysty, a powietrze niezwykle orzeźwiające.”

W nagrodę Pani Katarzyna wraz z osobą towarzyszącą uda się w podróż promami Unity Line w relacji Świnoujście-Ystad-Świnoujście. Będzie miała okazję zwiedzić nadmorskie Świnoujście a także  słynące ze średniowiecznej zabudowy Ystad. Dodatkowo, będzie miała również okazję do dalszych podróży, gdyż w ramach nagrody ma także możliwość zabrania pojazdu osobowego. Piękna południowa Szwecja czy Królestwo Danii są na wyciągnięcie ręki. Życzymy niezapomnianych wrażeń na morzu i lądzie!

 

Katarzyna Harasimiuk
2
miejsce
Anna
Wiśniewska

II miejsce zdobyło zdjęcie Pani Anny Wiśniewskiej, na którym autorka, uwieczniła moment startu Mistrzostw Polski w Formule Windsurfing pod koniec sierpnia 2015 roku w Rewie nad Zatoką Pucką. Jury było pod dużym wrażeniem dynamicznego kadru.

Rewa nad Zatoką Pucką

 „Na zdjęciu uwieczniłam moment startu Mistrzostw Polski w Formule Windsurfing pod koniec sierpnia 2015 roku w Rewie nad Zatoką Pucką

Katarzyna Harasimiuk
3
miejsce
Wojciech
Kulesza

Na III miejscu znalazła się praca zgłoszona przez Pana Wojtka Kuleszę. Jak wspomina Pan Wojtek: Zdjęcie powstało podczas naszego pobytu na wyspie Kreta w Grecji.  Tego dnia byliśmy w drodze do Jaskini Zeusa. Podczas wycieczki, w mieście Mesa Potami zobaczyliśmy właśnie tą wyjątkową knajpkę z naręczami dorodnych pomidorów, rosnącymi ponad stolikami. Byliśmy zachwyceni tym nietypowym widokiem!”

Kreta, Grecja

Zdjęcie powstało podczas naszego pobytu na wyspie Kreta w Grecji. Tego dnia byliśmy w drodze do Jaskini Zeusa. Podczas wycieczki, w mieście Mesa Potami zobaczyliśmy właśnie tą wyjątkową knajpkę z naręczami dorodnych pomidorów, rosnącymi ponad stolikami. Byliśmy zachwyceni tym nietypowym widokiem!”

W nagrodę Pani Anna i Pan Wojtek otrzymują zestaw upominków promowych, a także inspirujące przewodniki po Skandynawii ufundowane także przez UNITY LINE.  

Ze względu na wyjątkową ilość interesujących zdjęć, jury wyróżniło także dodatkowymi upominkami trzy fotografie.

Wyróżnienie otrzymuje Pani Beata Kocha za zdjęcie zimowego krajobrazu. Zdjęcie Pani Pauliny Bojarskiej zachwyciło jury z kolei czystością górskiej scenerii. Zrobione zostało w Parco Naturale dell`Alpe Veglia to w Alpach włoskich. Pan Marcin Grzegorczyn otrzymał od nas także wyróżnienie za malarski krajobraz o niezwykle ciepłej kolorystyce. Taki widok Pan Marcin uchwycił z Góry Szybowcowej leżącej w Jeżowie Sudeckim w Rudawach Janowickich, niedaleko Jeleniej Góry.


Beata Kocha
Beata Kocha

Jezioro Mausz na Kaszubach

"Zdjęcie powstało w styczniu tego roku w miejscowości Kłodno w pobliżu Sulęczyna. Przedstawia zamarznięte  Jezioro Mausz na Kaszubach. Na ten widok natknęłam się podczas mojego pobytu w domku letniskowym na Kaszubach, kiedy to warunki pogodowe oraz brak wody w domku zmusiły nas do rąbania przerębla w celu dostania się do wody. Jednak piękne mroźne widoki zrekompensowały nam te niedogodności."

Paulina Bojarska
Paulina Bojarska

Parco Naturale dell`Alpe Veglia to w Alpach włoskich

„Zdjęcie zostało wykonane podczas pieszej wędrówki po górach, którą miałam okazję odbyć podczas mojej pół-rocznej wymiany studentów Erasmus we Włoszech. Parco Naturale dell`Alpe Veglia to miejsce zupełnie oderwane od rzeczywistości. Aby dojść tam, trzeba było pokonać dwa strome wzniesienia. Na zdjęciu prezentowana jest dolina, która ukazała mi się po zejściu ze szczytu. Zwiedziłam wiele pięknych miast na świecie i przekonałam się, że prawdziwe piękno to natura, stworzona przez Boga. Nic innego tak bardzo nie zachwyca. To jest raj na ziemi.” 

Marcin Grzegorczyn
Marcin Grzegorczyn

Widok z Góry Szybowcowej leżącej w Jeżowie Sudeckim w Rudawach Janowickich, niedaleko Jeleniej Góry

„Tego dnia pobudkę miałem przed 4 rano, potem wejście na Górę Szybowcową i fotografowanie wschodu słońca i okolicznych sudeckich krajobrazów. Według mnie było warto.”


Karolina Koba
Karolina Koba

miejscowość Martos, południowa Hiszpania

Miałam okazje zobaczyć to piękne miejsce, poczuć jego spokojny rytm i poznać ciekawych ludzi podczas dwutygodniowych praktyk zawodowych.” 

Mateusz Zabaraszewski
Mateusz Zabaraszewski

Przesieka, Wodospad Podgórnej, Karkonosze

Zdjęcie zostało wykonałem podczas wędrówki w górach. Było to dobre miejsce na odpoczynek i żeby się trochę ochłodzić. Wodospad znajduje się w przepięknym otoczeniu wielkich skał i lasu..”

Natalia Grubek
Natalia Grubek

Plaże Benidorm, Hiszpania, Półwysep Iberyjski

Powrót z pierwsze spaceru po przyjeździe, był to najpiękniejszy zachód słońca jaki widziałam.” 

 

Stale rosnąca frekwencja konkursu „Poznaj Świat ze SKAT!”  pokazuje, że zainteresowanie podróżami, a szczególnie morskimi stale rośnie.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz zapraszamy już wkrótce – na wiosnę 2017 do udziału w kolejnej, okrągłej X edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT” !

Partnerem 9 edycji był operator promowy Unity Line oferujący połączenia promowe z Polski do Szwecji w relacjach Świnoujście-Ystad i Świnoujście-Trelleborg oraz posiadający szeroką gammę wycieczek do Skandynawii. PromySkat jest oficjalnym agentem cargo i biletów pasażerskich operatora. Zapraszamy do składania rezerwacji na pokłady naszego strategicznego Partnera Biznesowego.

Więcej o armatorze Unity Line znajdziesz na www.unityline.pl