Ósma edycja konkursu „Poznaj Świat ze SKAT!” dobiegła końca!

Dziękujemy wszystkim miłośnikom podróży za zgłoszone fotografie, a głosującym tradycyjnie za duże zaangażowanie.  Nadesłane przez konkursowiczów zdjęcia świetnie wpisały się w charakter konkursu, ilustrując podróże w bliższe i dalsze miejsca świata: od dolnośląskich krajobrazów, paryskich widoków czy cejlońskich wzgórz. Ogromnie cieszymy się, że na nasz konkurs swoje fotografie przysyłają globtroterzy z całej Polski, którzy potrafią odnaleźć piękno w otaczającym ich świecie i zachwycić się z pozoru zwykłą sytuacją.  

Paulina Tomaszewska
1
miejsce
Paulina
Tomaszewska
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

I miejscem jury postanowiło nagrodzić Panią Paulinę Tomaszewską za zdjęcie przedstawiające dzieci w świątyni buddyjskiej zrobione w Mjanmarze (dawna Birma). Pani Paulina podróżowała po mjanmarskiej prowincji i jak wspomina: ”Zdjęcie zrobiłam w jednej z licznych wiosek przez którą przejeżdżaliśmy. W ciągu dnia normalnym obrazkiem były liczne grupki dzieci z psami, które bawiły się swobodnie na terenie buddyjskich świątyń”.

Kadr z Mjanmaru ujął jury egzotyką Azji, tajemniczością oraz wrażliwym reporterskim podejściem.

 Świątynia buddyjska w Mjanmarze (dawniej Birma)  

”Zdjęcie zrobiłam w jednej z licznych wiosek przez którą przejeżdżaliśmy. W ciągu dnia normalnym obrazkiem były liczne grupki dzieci z psami, które bawiły się swobodnie na terenie buddyjskich świątyń”.

W nagrodę Pani Paulina wraz z osobą towarzyszącą uda się w podróż promem w dwie strony w relacji w relacji Gdańsk - Nynäshamn - Gdańsk promami armatora Polferries. Zwyciężczyni będzie miała okazję zwiedzić malowniczy szwedzki port Nynäshamn.

Paulina Tomaszewska
2
miejsce
Marcin
Jary

II miejscem jury postanowiło nagrodzić Pana Marcina Jary za fotografię zrobioną na portugalskiej wyspie Madera, na obrzeżach miasteczka Sao Vicente.
Pan Marcin tak opisuje moment zrobienia zdjęcia: ”Madera to wyspa wiecznej wiosny, lecz tego dnia pokazała swój bardziej mroczny charakter. Wiał porywający wiatr, bryza oceanu unosiła się w powietrzu, a fale oceanu przelewały się do naturalnego basenu usytuowanego za opuszczonym hotelem. Klimat niczym z dalekiej Islandii (…)”.

Na obrzeżach miasteczka Sao Vicente, portugalska wyspa Madera

”Madera to wyspa wiecznej wiosny, lecz tego dnia pokazała swój bardziej mroczny charakter. Wiał porywający wiatr, bryza oceanu unosiła się w powietrzu, a fale oceanu przelewały się do naturalnego basenu usytuowanego za opuszczonym hotelem. Klimat niczym z dalekiej Islandii (…)”.

Paulina Tomaszewska
3
miejsce
Grzegorz
Gałąź

III miejsce zdobył Pan Grzegorz Gałąź za zdjęcie malowniczego pejzażu uchwyconego podczas wakacji w angielskiej Kornwalii.

Kornwalia, Wielka Brytania

Zdjęcie malowniczego pejzażu powstało podczas wakacji w angielskiej Kornwalii 8 sierpnia w 2013 roku.”

Do Pana Marcina i Grzegorza trafią nagrody w postaci upominków promowych.

Dodatkowo, jury postanowiło wyróżnić upominkami dwie fotografie. Wyróżnienie otrzymuje Pani Izabela Urbaniak oraz Pan Mateusz Zbaraszewski.


Izabela Urbaniak
Izabela Urbaniak

W okolicy miejscowości Maskelya i jeziora Castleraugh na Sri Lance

”Zdjęcie zrobiłam wczesnym rankiem, tuż po wschodzie słońca. W pięknych okolicznościach przyrody”

Mateusz Zbaraszewski
Mateusz Zbaraszewski

Miejscowość Zapusta (powiat Lubański, w Dolnośląskim)

”W ten dzień wybrałem się dwie godziny przed zachodem słońca porobić zdjęcia nad jeziorem. Te zdjęcie zostało wykonane już podczas powrotu z Jeziora Złotnickiego. Widok zachodzącego słońca w tym miejscu jest niesamowity. Wspaniale było zakończyć ten dzień takimi widokami” 
 

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną włączone do kolekcji fotografii „Poznaj Świat ze SKAT!”, która będzie eksponowana podczas plenerowej wystawy pokonkursowej.  Szczegóły o ekspozycji opublikujemy wkrótce na stronie PromySkat w zakładce Wystawy.
 
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz zapraszamy już w sierpniu 2016 do udziału w kolejnej, IX edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT!”.

Partnerem ósmej edycji był polski operator promowy Polska Żegluga BałtyckaSA występujący pod marką POLFERRIES - armator z wieloletnią tradycja działający na rynku od 1976 roku.
POLFERRIES eksploatuje trzy promy Mazovia, Baltivia i Wawel oferując połączenie promowe ze Szwecją i Danią.

Więcej o armatorze POLFERRIES - znajdą Państwo na www.polferries.pl