Podsumowanie wyników VII edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT”

Dziękujemy serdecznie uczestnikom za nadesłane zdjęcia a głosującym za przyznane lajki.
Podczas VII edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT”  zgłoszono łącznie 47 zdjęć prezentujących prawie wszystkie zakątki naszego globu: od Wielkiego Muru Chińskiego po Operę w Sydney. Z każdą następną edycją konkursu obserwujemy zwiększający się pozom nadsyłanych fotografii, co nas ogromnie cieszy. Zgłoszone prace świadczą także o tym, że konkurs dociera do prawdziwych pasjonatów podróżowania, chętnych do odkrywania nowych pięknych miejsc i miłośników przygód w najodleglejszych miejscach na ziemi.

Dziękujemy raz jeszcze, że podzieliliście się z nami swoimi wspomnieniami zatrzymanymi w kadrze!

Paweł Cyrulik
1
miejsce
Paweł
Cyrulik
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

I miejscem jury uhonorowało Pana Pawła Cyrulika za zdjęcie wykonane w polskich Tatrach przedstawiające Centralny Ośrodek Szkolenia PZA Betlejemka na Hali Gąsienicowej.

Centralny Ośrodek Szkolenia PZA Betlejemka na Hali Gąsienicowej, Tatry

Zdjęcie powstało w noc poprzedzającą załamanie pogody, dzięki czemu udało się uzyskać efekt szybko płynących chmur. Do tego pełnia księżyca pięknie oświetlała ośnieżone szczyty, a ciepłe światło z okna zapraszało przyszłych taterników na gorącą herbatę.”

W nagrodę Pan Paweł wraz z osobą towarzysząca uda się w podróż promami armatora Stena Line. Czeka na niego rejs w dwie strony dla 2 osób w kabinie 2 osobowej, w relacji Gdynia-Karlskrona-Gdynia.

Życzymy udanej podróży do Szwecji  i nowych wyzwań fotograficznych! 

 

 

Paweł Cyrulik
2
miejsce
Maksymilian

Hryniewicki

II miejsce przyznano Panu Maksymilianowi Hryniewickiemu za zdjęcie malowniczego pejzażu skąpanego w złocie zachodzącego słońca przedstawiające słynne saliny (służące do pozyskiwania soli z wody morskiej) umiejscowione w Trapanii - w północno-zachodniej części Sycylii.

Trapania, północno-zachodnia część Sycylii, Włochy

Malowniczy pejzaż skąpanego w złocie zachodzącego słońca przedstawiające słynne saliny (służące do pozyskiwania soli z wody morskiej)

Paweł Cyrulik
3
miejsce
Kamil
Moczulski

III miejsce otrzymał Pan Kamil Moczulski za zdjęcie przedstawiające młodego podróżnika na tle panoramy gór.

W związku z tym, że w ostatniej edycji konkursu poziom nadesłanych zdjęć był bardzo wysoki, jury postanowiło przyznać dodatkowo nagrody wyróżnienia w postaci upominków firmowych, które otrzymują: Pani Anna Wiśniewska za zdjęcie punktu widokowego Turó de la Rovira w Barcelonie, Pan Michał Smorowski za pełną dynamiki fotografię skoczków uchwyconych na wyspie Ciovo w Chorwacji i Pan Konrad Hajdamowicz także za zdjęcie wykonane w Chorwacji - w rejonie Okrug Gornij, zrobione w technologii zwanej  mała planeta.


Anna Wiśniewska
Anna Wiśniewska

Punkt widokowy Turó de la Rovira w Barcelonie, Hiszpania

”Zdjęcie powstało przy okazji odwiedzin znajomych którzy rok wcześniej byli w Polsce na wymianie Erasmus. Dzięki nim mogliśmy zwiedzić miejsca mało uczęszczane przez turystów a z równie pięknymi widokami.” 

Michał Smorowski
Michał Smorowski

Wyspa Ciovo w Chorwacji

Okoliczności powstania zdjęcia są przypadkowe - podróżowaliśmy po wyspie z przyjaciółmi i natrafiliśmy na stary punkt załadunku kruszywa z pobliskiego kamieniołomu na statki. Świetnie nadawał się do skoków do wody. Do tego idealna pora i miejsce.” 

Konrad Hajdamowicz
Konrad Hajdamowicz

Rejon Okrug Gornij, Chorwacja

”Fotografia powstała podczas przygotowań do nurkowania. Stałem w wodzie, w zatoczce. Obracając aparat o 360 stopni uzyskałem zdjęcie sferyczne, w technologii zwanej mała planeta.” 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnej, VIII edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT” już 1 czerwca!

Partnerem VII edycji był armator promowy Stena Line posiadający nowoczesną flotę promową oraz rozległą siatkę połączeń składającą się z 22 linii promowych w Europie. PromySkat jest oficjalnym agentem cargo i biletów pasażerskich armatora. Zapraszamy do składania rezerwacji na pokłady naszego strategicznego Partnera Biznesowego.

Więcej o armatorze Stena Line znajdziesz na www.stenaline.pl