Piąta edycja konkursu „Poznaj Świat ze SKAT” została zakończona!

Dziękujemy Państwu serdecznie za wszystkim zgłoszone fotografie, a głosującym za zaangażowanie. Bardzo nas cieszy rosnąca popularność konkursu oraz różnorodność nadsyłanych podróżniczych zdjęć ze wszystkich stron świata. Nadesłane prace świetnie nawiązują do idei konkursu - poznawania świata poprzez dzielenie się pozytywnymi wrażeniami, zatrzymanymi w kadrze.

Klaudyna Góralska
1
miejsce
Klaudyna
Góralska
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

I miejsce zdobyła Pani Klaudyna Góralska za nadesłane zdjęcie długopłetwowca, zwanego też humbakiem z rodziny wielorybów, uchwyconego niedaleko wioski Husavik na północy Islandii.
Fotografia ujęła jury wyjątkową ekspresją, wyrazistą kompozycją kadru a także wyjątkowością uwiecznionego momentu.

Niedaleko wioski Husavik na północy Islandii

Humbak - długopłetwowiec z rodziny wielorybów uchwycony podczas rejsu po islandzkich wodach o zachodzie słońca, po godzinie 22:00.

W nagrodę Pani Klaudyna uda się w podróż promem w dwie strony w relacji Gdynia-Karlskrona promami armatora Stena Line. Laureatka 5 edycji „Poznaj Świat ze SKAT” wraz z osobą towarzysząca będzie miała okazję zwiedzić piękne nadmorskie miasta: portową, modernistyczną Gdynię oraz urokliwą Karlskronę leżącą na południu Szwecji.

 

Klaudyna Góralska
2
miejsce
Paweł
Cyrulik

Nagrody w postaci upominków promowych otrzymują: Pan Paweł Cyrulik - II miejsce, za fotografię łodzi rybackich po odpływie wykonaną w Afryce - w Zanzibarze na plaży w okolicach osady Jambiani. Fotografia Pana Pawła przyciąga wyjątkowym nastrojem dalekomorskiego kraju, malarskością oraz perfekcyjnym kadrem.

Osada Jambiani, Wyspa Zanzibar, Afryka

Wyspa ta należy do Tanzanii i położona jest na Oceanie Indyjskim. Zdjęcie przedstawia klasyczne łodzie dhow, które są częstym widokiem na wybrzeżu Suahili.

 

Klaudyna Góralska
3
miejsce
Mateusz
Zbaraszewski

Pan Mateusz Zbaraszewski zdobył III miejsce za nastrojowy, rowerowy pejzaż wykonany o zachodzie słońca w miejscowości Zapusta w malowniczych Sudetach. Fotografia świetnie przedstawia chwilę odpoczynku i kontemplacji podczas rowerowej wędrówki.

Miejscowość Zapusta w Sudetach


Anna Cyzkowska
Anna Cyzkowska

Mewy, plaża w Rewalu koło Pobierowa, Zatoka Bałtycka

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz zapraszamy już 1 września do udziału w kolejnej, VI edycji konkursu „Poznaj Świat ze SKAT”!

Partnerem V edycji był armator promowy Stena Line posiadający nowoczesną flotę promową oraz rozległą siatkę połączeń składającą się z 22 linii promowych w Europie. PromySkat jest oficjalnym agentem cargo i biletów pasażerskich armatora. Zapraszamy do składania rezerwacji na pokłady naszego strategicznego Partnera Biznesowego.

Więcej o armatorze Stena Line znajdziesz na www.stenaline.pl