18 edycja naszego projektu,  była ostatnią szansą w tym roku na wygranie podróży promem.

Cieszy nas ogromnie stała popularność konkursu wśród fotografów amatorów oraz osób profesjonalnie zajmujących się fotografią. Nadsyłane zdjęcia wciąż nas zaskakują swoją kolorystyką, pomysłowością ujęcia, często też odwagą fotografów i różnorodnością Świata.

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym autorom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”, 19 edycja rozpoczyna się już 1 marca 2020!

Mateusz Zbaraszewski
1
miejsce
Mateusz
Zbaraszewski
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

W 18 edycji jurorzy jednogłośnie przyznali nagrodę główną Mateuszowi Zbaraszewskiemu za zdjęcie „Zamek Czocha".  Zdjęcie z niezwykłej perspektywy ukazuje piękny krajobraz, który tworzy kolorowy las, zabytkowy zamek oraz Jezioro Leśniańskie. Środkowa część jeziora łączy wschodni i zachodni akweny,  układając się w kształt niezwykle kolorowej litery "S" jak Świat, SKAT i Stena Line :-)

Pan Mateusz  w nagrodę wybierze się w podróż z osobą towarzyszącą w kajucie dwuosobowej promami armatora STENA LINE w relacji Gdynia - Karlskrona - Gdynia. Ślemy moc gratulacji i życzymy wielu kolejnych niezwykłych ujęć świata w podróży! 

 

 

 


         

Zamek Czocha w miejscowości Sucha. Województwo dolnośląskie. Zdjęcie powstało jesienią ubiegłego roku. Zielone plamy, które widać na wodzie to zakwit.

Mateusz Zbaraszewski
2
miejsce
Dorota
Stypczyńska

II miejsce jury przyznało Pani Dorocie Stypczyńskiej za pracę „Przez lody i chłody". Zdjęcie jest niezwykle bliskie organizatorom konkursu, ponieważ pokazuje naszą branże Transportu Spedycji i Logistyki w kilku aspektach. Towary, które transportujemy po całym świecie powinny dotrzeć na czas do najbardziej odległych miejscowości. Natura, która jest tak często bezwzględna dla branży, stanowi jednak przepiękne tło dla naszej niełatwej pracy, a malowniczych widoków za oknem kabiny pojazdów ciężarowych nie da się już nigdy odzobaczyć.

 

"Islandia, Jökulsárlón, widok na most od strony kryształowej plaży."

 

Mateusz Zbaraszewski
3
miejsce
Rafał
Bil

III miejsce jurorzy przyznali Panu Rafałowi Bilowi za zdjęcie „Gorąca podróż na Carnaval”. Zdjęcie Pana Rafała jest pełne energii i "prawdziwego ognia".  A jakość kadru i uchwycony moment nie pozwalają oderwać oka od obrazu.

 

"Jedni na Carnaval wybierają się do Wenecji, inni do Rio, a ja regularnie już od 10 lat przybywam do Lublina. Wyprawa na Carnaval Sztukmistrzów, bo o nim mowa, to jedna z najgorętszych podróży, jakie możecie odbyć w tej części Europy.
Istotą tej wyprawy jest gorąca zabawa, która potrafi rozbawić do tego stopnia, że rozbolą Was brzuchy. To tu oczy nie będą mogły wyjść z podziwu, po tym co zobaczycie, a namioty nowego cyrku eksplodują teatrem, jakiego jeszcze nie widzieliście. Na ulice wypływa radość, strach, ekscytacja i niesamowici ludzie.
No i właśnie to jest najpiękniejsze w tej podróży - bliskie spotkania trzeciego stopnia z ludźmi wyjątkowymi, których nie spotkacie na co dzień na ulicy. Highlinerzy przysłaniają blask słońca, bukserzy inspirują kreatywnością, a ci co plują ogniem, przestrzegają tylko dzieci, by nie robiły tego w domu. Tego nie da się opisać słowami, tą podróż trzeba odbyć samemu, ja już nie mogę się doczekać kolejnej tak gorącej wyprawy."

Wszyscy nagrodzeni, a także wszyscy wyróżnieni Autorzy otrzymują od nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym Autorom gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy do korzystania z przepraw promowych STENA Line, czytania Poznaj Świat oraz słuchania Radia Plus!

 


Paula Pohnke
Paula Pohnke

Zachód na zbożowym morzu

"Zdjęcie przedstawia słońce zachodzące w morzu zbożowych kłosów. Zostało ono zrobione podczas spaceru w okolicach Pucka w połowie lipca tego roku."

Sylwia Janiszyn
Sylwia Janiszyn

Szczęście w górach

"Szczyt Świnicy (2301m.n.p.m), Tatry, Polska. Kocham podróżować, ale najlepiej podróżuje mi się w góry. 2 lata temu mój przyjaciel zabrał mnie po raz pierwszy zimą w Tatry. W dzień zrobienia zdjęcia to ja po raz pierwszy zabrałam kogoś innego i zaraziłam zimowymi wędrówkami." -pisze autorka zdjęcia.

 

 

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym autorom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”