Również 17 edycja naszego konkursu dobiegła końca.

Dziękujemy fotografom – podróżnikom za pokazanie nam kolejnych zakątków tego pięknego świata. Zachwyt naszych uczestników niezmiennie budzi natura oraz człowiek na jej tle. Często pojawiają się też konstrukcje, maszyny, przedstawiciele flory i fauny.

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym autorom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”, 18 edycja rozpoczyna się już 1 sierpnia 2019!

Katarzyna Preuss
1
miejsce
Katarzyna
Preuss
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

W tej edycji jurorzy zgodnie uznali za zwycięskie zdjęcie „Nadmorski zachód słońca”. W naszym konkursie wiele prac ukazuje ten magiczny moment, ale na zdjęciu Pani Katarzyny jest on wręcz magnetycznie bajkowy. Zdjęcie ukazuje plażę w Międzyzdrojach – co po raz kolejny potwierdza w jaki wyjątkowym kraju żyjemy.

Pani Katarzyna wybierze się w podróż z osobą towarzyszącą w kajucie dwuosobowej promami armatora TT-Line w relacji Świnoujście -Trelleborg - Świnoujście. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pozytywnych wrażeń w trakcie podróży!

 

 


         

"Zdjęci ukazuje plażę w Międzyzdrojach"

Katarzyna Preuss
2
miejsce
Martyna
Herisz

II mijesce jury przyznało Pani Martynie Herisz za pracę „Letni śnieg”. Zdjęcie budzi wiele sprzecznych emocji: z jednej strony śnieżnobiałe wyglądające na lodowate zbocza góry, a na ich tle lekko ubrana młoda kobieta, spacerująca boso po tej zimowej krainie.

"Autoportret został wykonany w tureckiej miejscowości Pamukkale, która słynie z z wapiennych osadów powstałych na zboczu góry Cökelez. Osad na pierwszy rzut oka wygląda jak śnieg, jednak w dniu powstania zdjęcia temperatura sięgała 40 °C.  Bogata w związki wapnia i dwutlenku węgla, gorąca woda wypływająca ze źródeł, tworzy stalaktyty oraz baseny wody termalnej w formie tarasów. Nie bez powodu Pamukkale są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Proces wytrącania osadu trwa nieprzerywanie od 14 tysięcy lat."

Katarzyna Preuss
3
miejsce
Piotr
Cieślak

III miejsce jurorzy przyznali Panu Piotrowi Cieślakowi za zdjęcie „Nuke Horses”. Praca Pana Piotra wywołuje mnóstwo pytań i zachęca do refleksji nad życiem zwykłego człowieka oraz rozwojem cywilizacji.

"Jak opisuje autor pracy zdjęcie zostało wykonane podczas wyjazdu studenckiego na Ukrainę. Do wsi Kostiuchnówka prowadzą, leśne szutrowe drogi, przez które trzeba przebyć 30 kilometrów, żeby znaleźć się na miejscu - miejscu w którym czas się zatrzymał, ludzie zajmują się rolą, a najpopularniejszym środkiem transportu są wozy napędzane przez konie. Na zdjęciu udało się uchwycić lokalnych mieszkańców, wpatrzonych w odległą pod wieloma względami, a równocześnie bliską elektrownie atomową."

Wszyscy nagrodzeni, a także wszyscy wyróżnieni Autorzy otrzymują od nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym Autorom gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy do korzystania z przepraw promowych TT-Line, czytania Poznaj Świat oraz słuchania Radia Plus!

 


Marcin Hlades
Marcin Hlades

Powrót do przeszłości

Zdjęcie zostało wykonane w kopalni Guido w Zabrzu podczas firmowego spotkania. Z kopalni tej już się nie wydobywa węgla, a jedynie jest udostępniona dla zwiedzających.

Rafał Bil
Rafał Bil

Za oknem

"Ludzie często podróżują w najdalsze zakątki świata, by zobaczyć coś wyjątkowego. Czasem wystarczy się dobrze rozejrzeć, czy za naszym oknem, nie dzieją się rzeczy magiczne. Wyprawa po swoim mieście może być do tego najlepszą okazją. Tak było właśnie ze mną, gdy spacerowałem czerwcowym wieczorem po starym mieście w Lublinie - mieście inspiracji. Czasami z "małych" podróży uda się przywieźć piękne zdjęcia. Życzę Wam wielu takich fotograficznych eskapad."

Ela Komarzyńska
Ela Komarzyńska

Piaskownica

"Great Sand Dunes National Park, Usa"Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym autorom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”