16 edycja konkursu „Poznaj Świat ze SKAT!” dobiegła końca!

Dziękujemy wszystkim miłośnikom podróży za zgłoszone fotografie, a głosującym tradycyjnie za duże zaangażowanie.  Nadesłane przez konkursowiczów zdjęcia świetnie wpisały się w charakter konkursu, ilustrując podróże w bliższe i dalsze miejsca świata: od Europy, po Azję i Afrykę czy Indie. Cieszymy się, że na nasz konkurs swoje fotografie przysyłają podróżnicy z całej Polski, którzy czerpią radość z podróżowania i potrafiący odnaleźć piękno w otaczającym ich świecie.

Wybór Finalistów był niezwykle trudny.
Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym Autorom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”.

Patryk Ciura
1
miejsce
Patryk
Ciura
DZIENNIK PODRÓŻY ZWYCIĘZCY
Zobacz relację ze zwycięskiego rejsu
Zobacz relację

I miejscem jury postanowiło nagrodzić Pana Patryka Ciurę za zdjęcie wykonane na Górze Artura w szkockim Edynburgu przedstawiające owczarka podhalańskiego z którym Pan Patryk podróżuje po całej Europie. Jury ujął pomysł podróżowania z czworonożnym przyjacielem. Piękny pies oraz jego dumna sylwetka na tle nieba, ponad doliną, wzbudząją podziw.

Pan Patryk w nagrodę odbędzie rejs promem dla 2 osób w kajucie 2 osobowej w relacji Świnoujście - Ystad - Świnoujście lub Ystad - Świnoujście - Ystad ufundowany przez polskiego operatora promowego Unity Line.

Gratulujemy i życzmy mnóstwa wrażeń i inspiracji fotograficznych na morzu i na lądzie!

 

 


         

„Zdjęcie przedstawia owczarka podhalańskiego z którym podróżujemy po całej Europie. Zdjęcie zostało wykonane w Szkocji a dokładniej w Edynburgu na górze Artura."

Patryk Ciura

Patryk Ciura
2
miejsce
Dominik
Wolak

II miejscem jury postanowiło nagrodzić majestatyczny pejzaż wykonany w Nowej Zelandii u podnóża wulkanu Taranaki autorstwa Pana Dominika Wolaka, który ujął jury swoim wyjątkowo poetyckim nastrojem.

 

Samotna Podróż. Zdjęcie zostało zrobione w Nowej Zelandii u podnóża wulkanu Taranaki. Niezwykły jest nie tylko krajobraz, ale też czas zrobienia zdjęcia. Był to wschód Słońca 23 września 2018 roku, czyli pierwszy poranek astronomicznej wiosny. Można więc powiedzieć, że promienie padające na majestatyczny, samotny wulkan oraz na samotnie kroczącego podróżnika są pierwszymi promieniami wiosny i nadziei. Zdjęcie jest autoportretem (wybrane jedno zdjęcie z serii)."

Patryk Ciura
3
miejsce
Joanna
Gaborek

Baśniowy las - Fanal - Madera (Portugalia)
O wycieczce na Maderę marzyłam już parę lat. W końcu z mężem udało nam się polecieć. Wyspa ta ma piękny, różnorodny krajobraz. Jednym z miejsc, które koniecznie chciałam zobaczyć to Fanal. Zakończenie szklaku PR 13 (Vereda do Fanal). Wysoko położone miejsce, gdzie można podziwiać bardzo stare drzewa Til, mające setki lat! Ma ono dwa oblicza - słoneczne i mgliste. Zależało mi na tej bardziej mrocznej twarzy lasu. ;) Udało się! Byłam tam tylko ja, mój mąż...i krowy. Nieregularne kształty drzew i mgła budziły grozę, ale było bardzo klimatycznie i intrygująco!"

III miejsce zdobyło zdjęcie Pani Joanny Gaborek pt. „Baśniowy las" wykonane na  na wyspie Madera (Portugalia) ukazujące piękno i tajemniczość gaju mającego kilkaset lat.

Wszyscy nagrodzeni, a także wszyscy wyróżnieni Autorzy otrzymują od nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym Autorom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Rafal Żyła
Rafal Żyła

U stóp Kilimadżaro. Kenia, Park Narodowy Amboseli i Safari pod Kilimandżaro w piękny słoneczny poranek, w otoczeniu niezwykłych drzew parasolowatych, dzikich zwierząt i ciągnącej się bez końca równiny sawanny. Wędrujące w blasku słońca stada słoni z małymi słoniątkami, stada zebr, hien, gnu i innych zwierząt oraz zaśnieżony "dach Afryki", to niecodzienne widoki wyjęte z przyrodniczego podręcznika, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Zdjęcie zrobione o poranku 7 marca 2014r., podczas wyprawy na Safari w Narodowym Parku Amboseli w Kenii."

Roberta Klecz
Roberta Klecz

Kubańskie środki transportu. Zdjęcie wykonane na Kubie w miejscowości Trynidad."

Rafał Pijanowski
Rafał Pijanowski

W DRODZE NA PROM. Jestem kierowcą zawodowym przemierzającym drogi całej europy... Zdjęcie zostało zrobione przeze mnie na jednej z francuskich autostrad. Zachód słońca w trasie. W drodze na prom do Dover (UK)."

Patrycja Orłowska
Patrycja Orłowska

Rzymska noc. Zdjęcie wykonane w Rzymie w styczniu 2019 roku."

Wszystkim nagrodzonym, a także wyróżnionym Autorom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotografii podróżniczej „Poznaj Świat ze SKAT!”.