STENA LINE to największa euro pejska sieć połączeń promowych, łącząca kluczowe porty i drogi w Europie. Armator oferuje swoje usługi między innymi w krajach skandynawskich, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. W Polsce Stena Line jest obecna od dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

www.stenaline.pl

 Niezawodność, wysoka jakość usług oraz ochrona środowiska - to zasady, na których prywatna grupa żeglugowa TT-Line od ponad 50 lat buduje swoją działalność, oferując szybkie i niedrogie połączenia promowe przez Bałtyk pomiędzy Niemcami, Polską a Szwecją. TT-Line oferuje ekspresową linię pomiędzy Świnoujściem a Trelleborgiem, eksploatując 6 nowoczesnych i przyjaznych środowisku statków typu ro-pax, konkurując tym samym rekordowo szybkim 6h połączeniem. Oferując do 16 rejsów codziennie, TT-Line łączy największe niemieckie porty bałtyckie, Rostock i Travemünde oraz polski port Świnoujście z południowym węzłem transportowym w Szwecji – portem Trelleborg, będącym najważniejszym terminalem  promowym na południu Szwecji.

www.ttline.com

UNITY LINE jest najmłodszym polskim operatorem promowym działającym na rynku Bałtyckich przewozów promowych. Spółka kontrolowana jest w całości przez polskie podmioty gospodarcze, a w ramach prowadzonej działalności zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem statkami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową. Od 1995 roku UNITY LINE eksploatuje promy na linii Świnoujście-Ystad. Obok największego i najnowocześniejszego w polskiej flocie promu POLONIA, w zarządzie operatora pozostaje jeszcze 6 promów zorientowanych na obsługę rynku cargo: Skania, Galileusz, Gryf, Śniadecki, Kopernik oraz Wolin.

www.unityline.pl

Polska Żegluga Bałtycka znana powszechnie jako POLFERRIES, jest największym polskim przewoźnikiem promowym. Armator istnieje na rynku od 31 stycznia 1976 roku, jako państwowe przedsiębiorstwo morskie. POLFERRIES zajmuje się przewozami pasażersko - turystycznymi na morzu. Promy Polferries oferują bezpieczną i wygodną żeglugę, tradycyjną dobrą kuchnię, możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów, a to wszystko przy wspaniałej atmosferze stworzonej przez profesjonalną i kompetentną obsługę. Oferuje także bogaty wachlarz wycieczek do Skandynawii.

www.polferries.pl