1

SKAT Transport to operator transportowo-logistyczny należący do Grupy SKAT, specjalizujący się w między-narodowym i krajowym transporcie drogowym, spedycji międzynarodowej, przeprawach promowych oraz polisach dla branży TSL. Firma działa rynku od 29 lat. W branży SKAT Transport wyróżnia terminowość i nowoczesny tabor, natomiast na drogach - pomarańczowy kolor samochodów. Mottem przewodnim firmy jest: „Always on Time”. Grupa SKAT oprócz siedziby w Gdańsku posiada oddziały w: Katowicach, Łodzi, Świeciu, Londynie i w Rzepinie, gdzie znajduje się dział spedycji i baza techniczna.

SKAT Transport jest członkiem Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

www.skat.com.pl

Do Grupy SKAT Transport należy również marka PromySKAT, która zapewnia ponad 400 połączeń promowych pomiędzy 35 krajami oraz ponad 200 portami w całej Europie. www.promyskat.pl

Kolejna marką jest SKAT Polisa - Dział Ubezpieczeń, oferujący pełny zakres polis biznesowych m.in. dla branży TSL, jak również bogaty pakiet ochrony indywidualnej. www.skatpolisa.pl    

Marka SKAT Golf zajmuje się organizacją turniejów golfowych SKAT International Golf Cup oraz wspieraniem golfa w całej Polsce.

www.skatgolf.com

1

Portal o szeroko pojętej tematyce przepraw promowych tworzony i obsługiwany przez Dział  Promowy firmy SKAT Transport. Portal oferuje gamę połączeń promowych od egzotycznej Majorki po mroźną Finlandię, przystępny i szczegółowy opis tras i armatorów, profesjonalna obsługę 24h/7 dni w tygodniu, a także aktualne informacje ze świata promowego.

www.promyskat.pl

1

STENA LINE to największa euro pejska sieć połączeń promowych, łącząca kluczowe porty i drogi w Europie. Armator oferuje swoje usługi między innymi w krajach skandynawskich, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. W Polsce Stena Line jest obecna od dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

www.stenaline.pl

1

 Niezawodność, wysoka jakość usług oraz ochrona środowiska - to zasady, na których prywatna grupa żeglugowa TT-Line od ponad 50 lat buduje swoją działalność, oferując szybkie i niedrogie połączenia promowe przez Bałtyk pomiędzy Niemcami, Polską a Szwecją. TT-Line oferuje ekspresową linię pomiędzy Świnoujściem a Trelleborgiem, eksploatując 6 nowoczesnych i przyjaznych środowisku statków typu ro-pax, konkurując tym samym rekordowo szybkim 6h połączeniem. Oferując do 16 rejsów codziennie, TT-Line łączy największe niemieckie porty bałtyckie, Rostock i Travemünde oraz polski port Świnoujście z południowym węzłem transportowym w Szwecji – portem Trelleborg, będącym najważniejszym terminalem  promowym na południu Szwecji.

www.ttline.com

1

UNITY LINE jest najmłodszym polskim operatorem promowym działającym na rynku Bałtyckich przewozów promowych. Spółka kontrolowana jest w całości przez polskie podmioty gospodarcze, a w ramach prowadzonej działalności zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem statkami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową. Od 1995 roku UNITY LINE eksploatuje promy na linii Świnoujście-Ystad. Obok największego i najnowocześniejszego w polskiej flocie promu POLONIA, w zarządzie operatora pozostaje jeszcze 6 promów zorientowanych na obsługę rynku cargo: Skania, Galileusz, Gryf, Śniadecki, Kopernik oraz Wolin.

www.unityline.pl

1

Polska Żegluga Bałtycka znana powszechnie jako POLFERRIES, jest największym polskim przewoźnikiem promowym. Armator istnieje na rynku od 31 stycznia 1976 roku, jako państwowe przedsiębiorstwo morskie. POLFERRIES zajmuje się przewozami pasażersko - turystycznymi na morzu. Promy Polferries oferują bezpieczną i wygodną żeglugę, tradycyjną dobrą kuchnię, możliwość dokonania atrakcyjnych zakupów, a to wszystko przy wspaniałej atmosferze stworzonej przez profesjonalną i kompetentną obsługę. Oferuje także bogaty wachlarz wycieczek do Skandynawii.

www.polferries.pl

 

1

Poznaj Świat to najstarszy polski miesięcznik podróżniczo - geograficzny ukazujący się od 1948 roku. Miesięcznik, który uzależnia od czytania i podróży. Przyświeca mu idea, by czytelnik wiedział, co widzi. Pokazujemy cały świat z polskiego punktu widzenia. Cenimy sobie różnorodność relacji, stąd nasze przekonanie, że jesteśmy najbardziej otwartym miesięcznikiem na rynku. Świat jest piękny, Poznaj Świat!
Poznaj Świat dostępnym jest w formie drukowanej oraz w wersji elektronicznej.

www.poznaj-swiat.pl

1

Radio Gdańsk to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia, która skupia mieszkańców województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, dostępne jest także przez Internet. Jest to rozgłośnia ponadpokoleniowa, która skupia ludzi w różnym wieku, przejawia się to w charakterze poszczególnych programów. Wśród nich warto wymienić takie jak: Rozmowa Kontrolowana, Komentarze Radia Gdańsk, Dokumenty i Reportaże, Kawałek Świata i Herbata, Magazyn Ekologiczny, W drodze, Gdynia Główna.
Pod względem muzycznym radio oferuje rytmy ze świata, młode polskie zespoły i wokalistów, jak i hity, które na Częstotliwości: 103.7 FM, 91,1 FM, 102 FM, 106 FM, 107 FM.

radiogdansk.pl

 

1

GOT posiada status lokalnej organizacji turystycznej, zrzesza podmioty prawne i osoby prywatne: przedsiębiorców turystycznych a także osoby zaangażowane w rozwój turystyki w mieście Gdańsku. Członkiem GOT jest również Miasto Gdańsk.

www.visitgdansk.com

1

Oficjalna strona turystyczna województwa pomorskiego zarządzana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Departament Turystyki i Promocji.
Kanał social media prowadzony przez Pomorską Regionalną Organizacje Turystyczną odpowiadającą za promocję regionu w kraju i zagranica

www.pomorskie.travel